משאבי אנוש טפסים נהלים דיני עבודה מתנות לעובדים פרסום דרושים צור קשר  
 

מדוע חשובים לימודי תואר ראשון בחיפוש עבודה? 

בעשורים האחרונים התפתחו תחומי עבודה רבים אשר נוצרו מראש כתחומים "סגורים". אם בעבר ניתן היה לחפש ולמצוא עבודה על ידי כישורים אישיים, כריזמה וניסיון עבודה, הרי שכיום פרמטר נוסף ועיקרי שהפך לשחקן ראשי בתהליך חיפוש העבודה הוא התואר הראשון.  

על מנת להכנס לתחום מסויים ולבסס בו קריירה יש ללמוד את התחום על בוריו מבחינה תאורטית. למשל על מנת להכנס לעבודות במנהל עסקים, מחוייבים המועמדים לעבודה להיות בעלי ההכשרה והידע של תואר ראשון במנהל עסקים. מנהל עסקים הוא חלק מקבוצת מקצועות "סגורה" שעל מנת להצליח לעבוד בה יש ללמוד תואר ראשון. תחומים נוספים כאלו הינם: משפטים, כלכלה, חשבונאות, פסיכולוגיה, הנדסה וחינוך. זאת מאחר ותחומים אלו דורשים במובהק הן ידע תאורטי מחד והן ידע מעשי מאידך.

כאשר שוקלים היכן כדי לבסס קריירה, כדאי לקחת בחשבון גם את האספקט הלימודי, ולפי זה לבחור במקצוע לימודי ללימודי התואר הראשון. בחירה "נכונה" במקצועות שיש בהם עבודה כמו מנהל עסקים, ראיית חשבון ועריכת דין יכולה לשרת אתכם בצורה היעילה ביותר.  

לכן כאשר אתם מתלבטים היכן ומה ללמוד ללימודי תואר ראשון בדקו גם את מצב השוק בעבודה, על מנת לקבל תמונה מלאה ונכונה יותר בנוגע להחלטה שלכם ללמוד מקצוע מסויים לתואר ראשון. אולם יש גם להבין שלא כולם מתאימים לאותו מקצוע. התכונות האישיות שלכם כן יכולות להוות עניין מרכזי בראיונות עבודה. מעבר להכשרה שלכם ולניסיון הלימודי והמקצועי.  

בשל כך, כדאי לכם לגשת ליועצים תעסוקתיים או ליועצי לימודים על מנת להתאים לכם את הקריירה ותחום הלימודים הרלוונטי ביותר אליכם. למשל: אדם שבאופן מהותי טוב מאד עם יחסי אנוש, יכול להיות שעדיף לו ללמוד תחום ניהולי כמו ניהול משאבי אנוש, או מנהל עסקים על מנת שיוכל לממש את הפוטנציאל הגבוהה שלו ברמת יחסי האנוש ולהתפרנס מכך. 

לסיכום, ניתן להבין שתהליך חיפוש העבודה איננו נמדד רק ב-מה אתה רוצה לעבוד, אלא הוא כולל מערך שיקולים שלם. ולימודי תואר ראשון יכולים אך ורק לתרום ולשרת אתכם בכל הנוגע לחיפוש עבודה. לכן, עוד לפני שאתם מוותרים על מציאת עבודה מכובדת אשר יכולה להוביל לקריירה, קראו, בחנו והבינו את המצב בשוק בהתאם לכך, בחרו תוכנית לימודים. התמידו בדרככם ולבסוף- מצאו את ההצלחה!

 משאבי אנוש | סקר שכר | פורום משאבי אנוש | גיוס עובדים | חברות השמה הייטק | ספר לחבר | צור קשר | לימודי אנגלית | מנהל עסקים